Şehirler arası nakliyatta dikkat etmeniz gerekenler?

Şehirler arası nakliyatta dikkat etmeniz gerekenler?

Şehirler arası nakliyatta dikkat etmeniz gerekenler?

Şehirler arası nakliyat firması seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ve yapmanız gereken adımların başında gelen firma seçimidir. Her nakliyat firması veya her evden eve nakliyat yapan firma şehirler arası nakliyat hizmeti yapmıyor olabilir. Şehirler arası nakliyat hizmeti alacağınız zaman nakliyat firmalarını bu şekilde araştırma yapmanız fayda sağlayacaktır.

Bu yazımızda sizin için önemli bilgileri listelemeye çalıştık. Belki şehirler arası nakliyat hizmeti ömrünüzde bir defa sizin için lazım olacak ancak dikkatten kaçınılacak durumlar ile sizin için büyük sorunlara hatta felakete yol açabilir.

Düşük Fiyatlara Aldanmayın!

Nakliyat sektöründe ilk kriteriniz fiyat olmasın. Daha önce birden fazla müşterimizin başına gelen olayı anlatmak isteriz. Müşterilerimizin bize bahsettikleri karşısında şaşkınlığımızı gizleyemedik.

Müşterilerimizin geri bildirimi ile sizlere karşı uyarılarımız.

1) Nakliyat işini sizden alıp başka küçük firmalara teslim edebilirler.

Her sektörde taşeron firmalar olduğu gibi nakliyat sektöründe de bu firmalar mevcuttur. Büyük nakliyat firmaları işi alıp alt firmalara tabiri caizse devrederek işi yapmaktadır.

Gelen firmanın veya şahsın kamyonu eski model olabilir, ekip arkadaşı sayısı az olabilir, asansörü olmayabilir, şehirler arası nakliyat sigortası yapmayabilir, işlerinde yeterli oranda uzman olmayabilir.

Bundan dolayı sözleşme imzaladığınız veya anlaşma yaptığınız için başka firmayı karşınızda görünce vazgeçmek isteyebilirsiniz. Verdiğiniz kaparo veya kısmi ücret sizi caydırmasın. Hakkınızı savunabilir gerekli mecralarda hukuksal hakkınızı arayacağınızı söyleyebilirsiniz.

2) Firma göründüğü gibi olmayabilir.

Firma sizinle anlaşana kadar oldukça profesyonel görünebilir ancak işi aldıktan sonra karşılaştığınız muamele ve iş yönetiminde amatör yaklaşımlar hissedebilirsiniz. Müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler sonucunda nakliyat firmaları sonradan yapılan işlemler için ekstra ücret talep ederek nakliyat süreci sırasında sizi bazı ödemeleri yapmak zorunda bırakmaktadır.

İyi araştırın!

Nakliyat sektöründe iyi firmalarda mevcut kötü firmalarda size ilk önerimiz bu işi önemseyerek iyi araştırma yapmanızdır. Kötü bir durumla karşılaşmanızı istemeyiz. Sizin de nakliyat sürecinde önemli görevleriniz vardır. Neler yapmanız gerektiğine hadi bakalım.

İkinci bir konuda nakliyat firması ile başlangıçta tüm konuları konuşun ve anlaşma yapın.

Sözleşmenin her maddesini dikkatli şekilde okuyun.

Nakliyat sigortası ile ilgili detayları konuşun nelerin sigorta kapsamında olduğunu nelerin sigorta kapsamında olmadığını netleştirin.

Bunların haricinde baştan sona nakliyat sürecinde neler yapmanız gerektiğine göz atalım.

Eşya listesi hazırlama

Taşınma kararı verdikten sonra eşya listesi hazırlamanız sizin yararınıza olacaktır. Böylelikle taşınacak eşyaların miktarı toplanma, yerleşme planı gibi adımlarda kullanarak işinizi daha da rahatlatacaktır. Eşya listesini hazırladıktan sonra gidecek veya vazgeçeceğiniz eşyaları ayırt edebilirsiniz. Bu listeyle birlikte aşağı yukarı bir maliyet hesabı da yapabilirsiniz.

İhtiyaç duymayacağınız eşyaları şehirler arası taşımayın. İçimizden evdeki her şeyi almak geçiyor olsa bile bunu yapmamalısınız.

Eşya listenizi hazırladıktan sonra nakliyat firmaları ile paylaşabilir, teklif alma, kamyon seçimi ve paketleme işlemlerinde nakliyat firmasının da işini kolaylaştıracaktır.

Taşınma sonrasında da bu liste eşyalarda bir eksik olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Nakliyat firması ile iletişim, bilgi paylaşımı

İşinizin daha profesyonel yönetilmesi ve daha hızlı gerçekleşmesi için nakliyat firmasının da bazı bilgileri bilmesi gerekmektedir. Nakliyat firmasının sorduğu soruları kesin ve net cevap vermelisiniz.

Sizden kaynaklanan bir sorun olursa nakliyat firması haklı olarak ek maliyet çıkartabilir.

Nakliyat firması size ne gibi sorular sorabilir?

1) Eviniz kaç odalı? (Eski eviniz ve yeni taşınacağınız eviniz)

2) Kaçıncı katta oturuyorsunuz? (Eski eviniz ve yeni taşınacağınız eviniz)

3) Taşınacak eşyaların detay bilgileri nelerdir?

4) Asansör kullanımı ile ilgili bir sıkıntı var mı? (Asansörün yanaşması kurulması ve yönetim izninin alınması gibi.)

5) Site içine oturuyorsanız site içinde gerekli taşınma izinlerini aldınız mı?

6) Nakliyat kamyonu eve ne kadar yanaşabilir?

7) Evinizi daha önceden taşıdıysanız herhangi bir sorunla karşılaştınız mı?

8) Paketleme işlemini siz mi yapacaksınız?

9) Montaj işlemi veya demonte ürünleriniz var mı?

Bu gibi soruları nakliyat firma yetkilileri isteyebilir, eksiz ve net bir şekilde bilgileri nakliyat firmasını iletmenizi öneriyoruz. Yazılı olarak paylaşmanız daha sonraki süreçte ispat niteliğinde sizin elinizi daha rahatlatacaktır.

Firmanın profesyonelliğini nasıl anlayabilirsiniz?

Taşınma işlemi süreci öncesi araştırma yapacak ve bazı nakliyat firmaları bulacaksınız. Bulduğunuz nakliyat firmaları arasında karar verdiğiniz firmayı detaylı araştırmayı öneriyoruz.

Araştırma yaparken dikkat edeceğiniz hususları şöyle listeledik;

1) Firmanın kamyonu var mı? Bu kamyonlar kendilerine mi ait?

2) Daha önce nakliyat işi yapmışlar mı bunu görseller ile ispatlayabiliyorlar mı?

3) Firma yetki belgesine sahip mi?

4) Şehirler arası nakliyat işlemi yapmış mı?

Bu bilgilere nereden ulaşabileceğinize gelirsek. Firmanın web sitesi, harita servisleri ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz. Firmanın ismini arama motorları üzerinden arama yaparak bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlk inceleme yapacağınız yer nakliyat firmasının web sitesidir. Web sitesinde ulaşabileceğiniz bazı bilgiler yer alır, bilgiler yer almıyor ise firma ile görüşebilir isteyebilirsiniz.

Herhangi bir bilgi ile bu firma iyi ya da kötü diye değerlendirme yapmayın firmanın olabildiğince tüm bilgilerine ulaşmaya çalışın.

Bu sayede firma hakkında, paketleme sistemi hakkında, kamyon bilgileri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Nakliyat sigortası ne derece önemli?

Şehirler arası nakliyatta dikkat edilmesi gereken bir konuda sigortalı taşımacılıktır. Sigortanın ismine aldanmayın. Firma yetkilileri size sigorta hizmeti sunduğunu dile getirebilir ancak sigorta kapsamını bilmenizde kesinlikle fayda vardır. Nakliyat sigortası kapsamını öğrenebilir nakliyat firma yetkililerine detayını sorabilirsiniz. Şehirler arasında firmadan sigorta hizmeti istemeniz en doğal hakkınızdır. Bunu atlamamanızı öneririz.

Planınızı erken yapın!

Taşınma planınızı ve nakliyat firması ile anlaşma işlemlerinizi en kadar erken yaparsanız stresiniz o derece az olur.

Plan dışında gecikmeleri de göz önünde bulundurursak erkenden hareket etmeniz sizin için fayda sağlayacaktır.

Ayrıca özellikle taşınma mevsimlerin yoğun geçmesinden dolayı nakliyat firmasından öncesinden rezervasyon yaptırmanız sizin içinizi rahatlatacaktır.

Nasıl olsa bir firma bulurum diye işinizi son dakikaya bırakarak riske atmamanızı öneririz.

Neden Burak Nakliyat’ı tercih etmeliyim?

Burak Nakliyat Adana’nın merkez ilçeleri Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam başta olmak üzere tüm ilçelerine evden eve nakliyat ve ofis taşımacılığı hizmeti vermektedir. Uzun yıllardır bu nakliyat işini yapıyor yıllar geçtikçe kurumsallaşıyor ve profesyonelleşiyoruz. Teknolojik gelişmeleri yabana atmayarak sektörün gelişimini takip ediyoruz. Ekipman ve süreç yönetimi ile ilgili çalışmaları sürekli firmamıza entegre ediyoruz. Ayrıca yılların deneyimi ile birlikte şehirler arası nakliyat hizmetinde siz değerli müşterilerimize hizmet sunuyoruz.

Yukarıdaki maddeleri bizim içinde araştırabilir kendiniz bu konuda karar verebilirsiniz.

Burak Nakliyat olarak önceliklerimizden biride müşteri memnuniyetidir. Siz de bu müşteri deneyimini test edebilirsiniz.

Şehirler arası nakliyat hizmeti için bizimle iletişime geçebilir, teklif, bilgi alışverişi yapabilirsiniz. Şehirler arası nakliyat hizmeti ile ilgili soracağınız soruları cevaplamaktan memnuniyet duyacağımızı bildirmek isteriz.

Adana Burak Nakliyat

İyi Düşünün İyi Taşının

20 Ağustos 2019
1.903 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?