Taşınmaması gereken eşyalar nelerdir?

Taşınmaması gereken eşyalar nelerdir?

Evinizi taşırken bütün eşyalarınızla birlikte taşınmak isteyebilirsiniz. Bu en doğal düşünce. Hatta bu aşamada evden eve nakliyat firmasına ısrarcı bile olabilirsiniz. Ancak atlamamanız gereken bazı durumlar vardır. Taşınmayacak eşyalar can ve mal zararına neden olabilir.

Evden eve nakliyat firması evinizde tüm eşyalar ile birlikte yeni evinize sizleri taşımaktadır. Ancak bazı özel eşyalar taşıma sürecine zarar vermektedir. Evinizde yer alan tüm eşyalar taşınırken bazı eşyaların taşınmaması diğer eşyalarınızın ve nakliye işlemini daha sağlıklı tamamlanmasını sağlayacaktır.

Bozulacak, akacak gıdaların kamyona alınmaması,

Ev eşyası olmayan eşyaların kamyona alınmaması önemlidir. Bunlar yakacak odun, kömür vb.

Kimyasal maddeler, boyalar, motor yağı, yanıcı, patlayıcı madde içeren maddeler taşınmamalıdır.

Canlı hayvanların, hayvanın sağlığı ve eşyaların deforme olmamasının önüne geçilmektedir.

Bu gibi eşyaların taşınmaması taşımanın daha sağlıklı yürütülmesine imkan sağlar. Firmanın bu hassas yaklaşımına sizde özenle yaklaşırsanız, evden eve nakliyat firma yetkilileri zor durumda kalmamış olacaktır.

Peki bu gibi eşyalarınız var ise nasıl taşımalısınız veya ne yapmalısınız?

Yakacak olarak kullanacağınız olan malzemeyi gideceğiz yeni konumdan tedarik etmeye çalışın ve taşınacağınız belli ise taşınma sürecine kadar olan süre boyunca yetecek miktarda olabilirsiniz. Eğer paketli yakacak aldıysanız satın aldığınız işletme ile iletişime geçerek geri iadesi üzerine konuşabilirsiniz.

Canlı hayvanlarınızı özel otomobiliniz ile taşıyabilirsiniz. Sizin yanınızda olacağı için daha güvenli olacaktır. Ekstradan huysuzlanmadan eşyalara veya kendine zarar vermeyecektir.

04 Eylül 2019
4.921 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?