Evden eve taşınma esnasında en çok zarar gören eşyalar?

Evden eve taşınma esnasında en çok zarar gören eşyalar?

Evden eve taşınırken bazı eşyalarınız zarar görebilir, kırılabilir, çizilebilir veya teknik arza verebilir. Peki bu eşyalar nelerdir.

İlk olarak elektronik eşyalar gelmektedir: Lcd televizyon, bilgisayar, ses sistemleri, buzdolabı, çamaşır makinası vb.

Ahşap eşyalar: Masa, dolap, gardırop, koltuk takımları vb.

Kırılabilir eşyalar: Ayna, mutfak malzemeleri, yemek takımları, avize vb.

Listelenen eşyalar evden eve nakliyatta zarar görebilecek eşyalardır ve genellikle maddi değeri yüksek eşyalardır.

Bunların kırılmaması veya zarar görmemesi için neler yapılmalı?

Öncelikle eşyalar neden zarar görür; yanlış paketleme, yanlış taşıma, eşyadan kaynaklı sorun, eşyaların sıkıştırılmaya zorlanması.

Yanlış Paketleme

Yanlış eşya paketleme konusunda eğer paketlemeyi siz yapacak iseniz bu konuda bilgi alınmalıdır. Eğer taşıma firması bu paketlemeyi yapacak ise eşya planması yapmanız ve nakliye firmasına bu planmayı iletmeniz gerekmektedir. Nakliye firması ise bu plan üzerinden ne kadar eşya taşıyacağını bilerek ona göre kamyon ve paket planı yapmalıdır.

Yanlış Taşıma

Yanlış taşıma konusunda deneyimsiz personel ile çalışmaktır. Bu alanda taşıyan kişi eşyayı nasıl taşıyacağını bilmez. Bazı demonte eşyaları bilmediğinden veya vakit kaybı olmasın diye sökmek istemez olduğu şekilde taşıması zarar verecektir. Buzdolabı özellikle dik taşınmalı, kesinlikle yan yatırılmamalıdır.

Eşyalardan Kaynaklanan Sorunlar

Eşyalardan kaynaklanan sorunlar ise; eşyalar yıllar sonra deforme olabilir, vida veya çivisi çıkabilir. Bu taşıma sırasında kopma veya kırılmaya sebep olabilir.

Eşyaların Sıkıştırılması

Eşyaların kamyona yüklenmeye zorlanması; bazı firmaların kamyonları yeteri oranda büyük değildir. Bu hususta adana evden eve nakliyat, adana ofis nakliyat veya şehirler arası nakliyatta sorunlar doğurmaktadır. Eşyaların uzun yolda üst üste eşyalar çukur vb. yoldan kaynaklanan sorunlardan yük biner ve zedelenmeye yol açabilir.

Bu konuları göz önünde bulundurur isek evden eve nakliyat firması seçerken çok dikkat etmenizi profesyonel bir firma ile çalışmanızı öneririz.

05 Eylül 2019
1.532 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?