Kırılacak eşyalar nasıl paketlenir?

Kırılacak eşyalar nasıl paketlenir?

Evden eve nakliyat oldukça stresli eve zahmetli bir süreçtir. Evden eve nakliyat sonrasında paketlerinizi açınca şok yaşayabilirsiniz. Eşyalarınız kırılabilir veya ezilebilir. Evden eve nakliyat işlemi sırasın bu gibi durumla karşılaşmak istemiyor iseniz doğru paketleme yapmalısınız. Kırılma tamamen taşıyan kişinin hatası değildir, aynı zamanda doğru paketleme işlemi de yapılmalıdır.

Evimizi taşınırken en çok merak ettiğimiz konulardan biride kırılacak eşyalar nasıl paketlenir. Öncelikle kırılacak eşyalar nelerdir? Bunlar cam, porselen, kristal, seramik vb. eşyalardır. Bu eşyalar mutfak malzemeleri, ev tekstil kategorisinde olabilmektedir.

Eğer bu eşyalarınızı doğru ve bilinçli paketlerseniz, firma yetkilileri de bu paketlemeleri profesyonel bir şekilde taşınırsa kırılmalar yaşanmayacaktır. Paketleme için neler yapmalısınız?

Gerekli malzemeler: Eşyanın sığacağı koli, ambalaj kağıdı, gazete, balonlu naylon, koli bandı.

Nelere dikkat edilmeli?

1) Eşyalarınızı iyice kağıt veya balonlu naylon ile iyice sardıktan sonra koliye düzenli bir şekilde yerleştirerek koli bandı ile açılmamasını sağlayabilirsiniz. Üzerine kırılacak ibaresi eklenmesi firma ve sizin için bilinçli davranmanızı sağlayacaktır.

2) Kırılacak eşyalarınız arasında tabak, bardak gibi eşyalar varsa bunları grup halinde değil tek tek paketleme yapıp arasına tampon yapacak ekstra kağıt veya balonlu naylon koymanız riski en aza indirecektir.

3) Kolilerin üst üste gelme olasılıklarına karşı kolinin altına ve üstüne tampon yapması için kağıt konulması fayda sağlayacaktır.

4) Kolilere aşırı yük yüklemeyin bu işlem koli taşınırken yırtılmasına sebep olabilmektedir.

5) Kolide tek parça eşya koyarak etrafını boş bırakmayınız. Eğer eşyanız küçük ise etrafını tampon olacak şekilde kağıt koyabilirsiniz.

6) Eğer evinizde koli mevcut değilse derin tencere veya düdüklü tencerede olabilir bunların içini de kullanabilir ancak iç kısmında tampon oluşturmayı unutmayınız.

7) Paketleme işlemini eğer evden eve nakliyat firması yapacak ise eğer bazı noktaları atlıyorsa gerekli hassasiyeti göstermesini talep edebilirsiniz.

Siz yeni evinize veya ofisinize kavuşmanın mutluluğunu paylaşmak istiyoruz. Nakliyat sürecini profesyonel yönetiriz, olacak tüm olasılıkları hesaplar, oluşabilecek aksiliklerde yeni çözümler üretiriz. İşimize verdiğimiz değer bizi Evden eve nakliyat sektöründe adana da önemli bir noktaya taşımaktadır. Kullanmakta olduğumuz asansörlü taşıma hizmeti ile riski en aza düşürürken sürecide hızlandırmış oluruz. Taşınma öncesi ücretsiz ekspertiz yaparız, daha sonra nakliyat planı çıkarır, eşyaları sigortalı şekilde taşırız. Her zaman piyasaya göre avantajlı fiyatlar sunmaya çalışıyoruz. Sizde taşınma hakkında detaylı bilgiler vererek fiyat teklifi alabilirsiniz. Adana’nın Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam merkez ilçeleri başta olmak üzere tüm ilçelere hizmetimizi sunmaktayız. Teklif, fiyat yada bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

17 Eylül 2019
2.292 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?