Evden eve nakliyata hazırlanırken paketleme nasıl yapılmalıdır?

Evden eve nakliyata hazırlanırken paketleme nasıl yapılmalıdır?

Markamızı Adana içine duyurmamızdaki en büyük etken işimizi profesyonel bir şekilde yapıyor olmamızdır. Evden eve nakliyat işleminde ilk ve en zor aşama ise toparlanma yani paketleme işlemidir. Evinizin ve eşyalarınızın tamamına bakarak işlerler gözünüzde büyüyebilir. Bunun için sizlere tavsiye vermek istiyoruz.

Önceden planlamak

Erken başlamanızda fayda var nakliye firması yetkilileri yola çıkmadan bu işleme başlamış olmalısınız. Paketleme işlemi için plan oluşturun ve günden güne ilerleyerek yapın.

Farklı odalardan eşyaları karıştırmayın

Evinizi toplarken odaya göre eşyaları düzenli tutun. Bu, yeni evinizde paket açarken ve bazı eşyaların nereye gideceğini bulmakta kolaylık sağlar ve karmaşayı gidermenize olanak sağlar.

Eşyalarınızı korumalı ambajlayın

Korunması için kırılabilir, ezilebilir malzemeler üzerinde uygun paketleme malzemelerinin kullanılması çok önemlidir. Kırılabilir parçaların ve elektronik aksamına zarar gelmemesi için gazete kağıdı veya kabarcık naylon kullanmalısınız. Ek olarak daha ağır eşyalarınızı kutunun altına koymanızda ve kutunun altını ekstradan bant ile güçlendirmekte fayda vardır. Bu işlem kutu içinde eşyaların bir birini sıkıştırmamış olmasına ve kutunun ağırlığından dolayı yırtılmasına veya açılmasına engel olacaktır.

Kolileri etiketleyin

Basit görünebilecek bir şey ama en önemli paketleme adımlarından biridir. Ambalajlama sırasında her kutuyu doğru ve net bir şekilde etiketlediğinizden emin olun, böylece taşımacılar onları yeni evinizde nereye yerleştireceklerini bilir. Daha sonra sizin içinde önemli derecede kolaylık sağlayacaktır.

Aşağıdaki yazılara da göz atabilirsiniz

Ücretsiz koli nereden bulabilirsiniz?

Kırılacak eşyalar nasıl paketlenir?

Taşınırken koli nasıl hazırlanır?

12 Kasım 2019
1.235 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?