Evden Eve Taşınırken Bitkiler Nasıl Taşınmalı?

Evden Eve Taşınırken Bitkiler Nasıl Taşınmalı?

Bitkiler, bir evi bir ev gibi hissettiren nesnelerin başında gelir. Bitkilerinizle aranızda bir bağ var ve onlarla çok uzun zaman geçirdiyseniz, onları geride bırakmayı veya evden eve nakliyat yaparken bırakmayı düşünmek zor olabilir. Bitkiler hareket evden eve nakliyatta kolayca taşınabilir, sadece biraz planlama gerektirir.

BİTKİLERİN TAŞINMASI HAKKINDA İPUÇLARI

Bitkilerinizi nasıl taşıyacağınız büyük ölçüde ne tür bitkilere sahip olduğunuza bağlıdır. Çoğu saksı bitkisi için işlem oldukça basittir. Ancak dış mekan bitkileri veya daha büyük iç mekan bitkileri için süreç biraz daha zor olabilmektedir.

EV BİTKİLERİ

Küçük bitkiler taşınması en kolay olanıdır, çünkü onları mevcut saksılarında tutabilir ve evden eve taşınırken için açık bir kutuya yerleştirebilirsiniz. Evden eve nakliyat sürecinde bitkilerin çok fazla hareket etmesini önlemek için kutudaki boşlukları kağıtla doldurmak ve dallarını çok sıkı olmadan bir birine bağlamak, bitkinin daha rahat seyahat etmesini sağlar.

Birçok evden eve nakliyat şirketin bitki taşıyamayacağını unutmayın, bu yüzden onları sizinle ayrı bir araçta taşımayı planlamak en iyi seçenektir. Bu, bitkiler için de en sağlıklı yöntemdir.

Daha büyük büyük bitkileri taşınmadan önce budanması gerekebilir. Taşınma günü soğuksa bitkilerinizi korumak ve sıcak tutmak için önce gazeteye sarın. Birçok bitki sıcaklık değişikliklerine oldukça duyarlıdır, bu nedenle onları mümkün olduğunca sabit tutmalısınız. Sulama periyodunu taşıma günü yaklaşmadan bir gün öncesinde yapmanız saksı dibinde su toparlanmasının önüne geçecektir.

Kendi arabanızda taşımayı düşünüyor iseniz, onları arabada bırakmayın uzun süre kapalı ortamda tutmayın, ek olarak bagaj kısmının güneşten veya soğuktan etkilenmesi bitkilerinizi de etkileyebilir, çok sıcak veya çok soğuk olursa bitkiler zarar görebilir. Bundan dolayı yolcu bölümüne almanız bitkileriniz için daha sağlıklı olabilir.

DIŞ MEKAN BİTKİLERİ

Dış mekan bitkileri evden eve taşınırken onları götürmek biraz daha zor olabilir, bu yüzden sürece başlamadan önce bunu düşünmelisiniz.

Daha büyük bitkileri bulunduğu saksıdan çıkarmayı deneyebilirsiniz. Bu, hareket etmelerini kolaylaştırır ve yeni yerinize tekrar ektiğinizde yeniden büyümeye yardımcı olabilir. Ancak unutmamanız gereken adım taşınma sırasında köklerin ve toprağın nemli kalmasını sağlamak için işleme başlamadan önce de iyi sulanmalıdır.

Daha küçük bitkiler için, kökler torbalara yerleştirilebilir. Bu adım, bitkilerin nefes almasına izin verdiği için plastikten daha iyidir. Daha büyük bitki ağaçları için, kök topu her şeyi bir arada tutmak için bez çuvalı tercih edebilirsiniz. Bitkiler sulanmış tutuldukları ve çok ısınmadıkları sürece birkaç hafta boyunca bu şekilde sarılı kalabilirler, böylece bu evden eve taşınma günü gelmeden önceden yapabilirsiniz.

Bitkiler sıcaklık değişikliklerine oldukça duyarlı olabileceğinden, hareket sırasında onları gölgede tuttuğunuzdan emin olun. Yeni evinize geldiğinizde, mümkün olan en kısa sürede onları yeniden dikmelisiniz. Tekrar ekildikten sonra yeni toprağa uyum sağlamaları biraz zaman alabilir, yeni mutlu evinize sizin gibi oda zamanla alışacaktır 😊

11 Şubat 2020
1.239 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?