Eşyalarınızı taşınmalı mı yoksa taşındıktan sonra yeni mi almalısınız?

Eşyalarınızı taşınmalı mı yoksa taşındıktan sonra yeni mi almalısınız?

Taşınmaya hazırlanırken kritik bir konu, sahip olduğunuz tüm mobilya parçalarıyla ne yapılacağınızdır. Mobilyalarınızın bir kısmını veya belki hepsini taşınırken alıyor musunuz? Yoksa bu büyük ve ağır eşyaları geride bırakıp yeni yere geldiğinizde yenilerini mi alıyorsunuz?

Mobilya taşımak mı yoksa yeni satın almak daha mı iyi? Bu genellikle cevaplanması zor bir sorudur. Ama evinizi toplamaya başlamadan önce bazı kararlar vermelisiniz.

Karar vermenize yardımcı olmak için, evden eve nakliyatta mobilya taşımak mı yoksa yeni satın almak daha mı iyi bu durumu merak ederken bilmeniz gerekenler sizin için listeledik.

Mobilyalarınızı tamamını eski evinizde bırakmak

Bu düşüncenizi 3 madde ile açıklamak istiyoruz. Bunlar maddiyat, zaman ve stres.

Maddiyat: Mobilyaların bir evden diğerine taşınması, ambalaj masrafları ve evden eve nakliyat maliyetleri nedeniyle paraya mal olacaktır. Ayrıca, hareket etmeden önce bazı mobilya parçalarını sökmek ve evden eve taşımacılık sonra tekrar bir araya getirmek için profesyonellere ödeme yapmanız gerekebilir.

Zaman: Mobilyalarınızla hiç uğraşmak zorunda kalmamanız (planlama, sökme, paketleme, kaldırma ve taşıma ve yükleme), ambalajlama ve taşıma sürecinde bol miktarda zaman kazandıracaktır.

Daha az stres: Herhangi bir büyük ve ağır mobilya parçası ile uğraşmanıza gerek kalmayacağını bilmek kesinlikle evden eve nakliyatı daha kolay hale getirecektir. Sonuç olarak, omuzlarınızdan büyük bir yük alacağınız için daha az stresli hissedeceksiniz.

Bir ev taşıma sırasında herhangi bir mobilya taşımanın yukarıda belirtilen avantajlarına rağmen, bazen bu yapabileceğiniz bir şey değildir. Bir nedenden ötürü, en sevdiğiniz kanepeniz veya nesiller boyu ailede bulunan salon takımı gibi bazı mobilya eşyalarını yanınıza almaya karar verebilirsiniz.

Mobilya taşımak veya yeni satın almak daha mı iyi?

Mobilyaları bir yerden başka bir yere taşımak zor kazanılmış paranızı iyi bir sebep olmadan boşa harcamamış olacaksınız. Eski eşyalarınızı satsanız bile düşük bedellerle satınmış olacak hatta son kalan eşyalarınızı yok pahasına verme durumunuz olacaktır.

Evden eve nakliyattan sonra mobilya taşımanın veya yeni ürün satın almanın daha iyi olup olmadığını anlamak için her mobilya öğesini ayrı ayrı değerlendirmeniz gerekecektir.

İşe yararlılığı: Sahip olduğunuz her mobilya parçasına bakın ve gerçekte ne kadar pratik ve kullanışlı olduğunu düşünün. Bir mobilya parçasının estetik nitelikleri önemlidir, ancak bunlara bakmanız ve pratikliğini ve işlevselliğini değerlendirmeniz gerekir, çünkü bunlar yeni evde size iyi hizmet etmeye devam edecek özelliklerdir.

Maddi değer: Öncelikle mobilya için ne kadar para ödediniz? Yeni veya ikinci el mi aldınız? Yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış ve pahalı bir üstün mobilya malzemesinden mi yapılmış? Tanınmış ve saygın bir mobilya üreticisi tarafından yapıldı mı? Yoksa bir IKEA parçası gibi monte edilmeye hazır bir mobilya mı?

Duygusal değer: Bir mobilya parçasının sizin için herhangi bir duygusal değere sahip olup olmadığı nihai kararınızı büyük ölçüde etkileyecektir. Mobilya öğesi bir aile yadigarı ya da neredeyse paha biçilemez bir antika parçasıysa, yeni evinize taşımayı ve evden eve nakliyat fiyatları ne olursa olsun onunla ayrılmak istemezsiniz. Ayrıca, bu eşya hayatınızdaki mutlu bir anı veya özel bir kişi veya anla ilişkilendirebilirsiniz ve anıları canlı tutmak için onu yanınızda tutunmayı seversiniz.

Estetik değer: Mobilya parçası ne kadar güzel ve çekici? Şık ve göze hoş geliyor mu? Yeni evdeki mobilyaların geri kalanıyla eşleşecek mi?

Boyutlar: Evden eve nakliyat yapmayı düşündüğünüz mobilya parçasının yeni yerine düzenine uymayabileceğini dikkate almak önemlidir. Mümkün olduğunca, boyutlarını ölçün ve yeni evin kat planı ile karşılaştırın. Mobilya öğesinin çok büyük olduğu ve güvenli bir şekilde sökülemeyeceği ortaya çıkarsa, evden eve taşımacılık için ödeme yapmamalısınız.

Mevcut durum: Yeni eve taşımak istediğiniz mobilya parçasının şu anki durumu nedir? Hala mükemmel ve iyi durumdaysa ve gelecek yıllar boyunca kullanmayı planlıyorsanız, taşımak için adana evden eve taşıma fiyatlarını karşılamaya istekli olmanız daha olasıdır.

Mobilya taşımak veya yeni satın almak daha mı ucuz?

Adana evden eve taşıma sürecinde mobilyalarınızı taşımanız mı yoksa yeni bir tane satın almanız mı gerektiğinin maddi tarafına baktığınızda, kararınızı etkilemeye bağlı birkaç önemli faktör olduğunu bilmelisiniz:

Evden eve nakliyat mesafesi

İki ev arasındaki nakliyat mesafesi, mobilyalarınızın bazılarının taşınıp taşınmayacağına karar verirken düşündüğünüzden daha önemli olacaktır.

Şehir içi nakliyat olarak 100 km yarıçapında evden eve taşıma gerçekleştirirken, en sevdiğiniz mobilya eşyalarınızı hareket ettirmek mantıklı olabilir, çünkü şehir içi nakliyat fiyatları genellikle daha uygundur. Ayrıca, daha kısa mesafe sayesinde, mobilya eşyalarınızda kötü bir şey olma riski çok daha az olacaktır çünkü daha kısa bir süre taşınacaktır.

Şehirler arası nakliyatta ise, evden eve nakliyat maliyetinin ev eşyalarınızın hacmine ve iki ev arasındaki mesafeye göre hesaplanacağını bilmelisiniz. Sonuç olarak, mobilya eşyalarının taşımak buna değmeyecek kadar pahalı olabilir.

Mobilyalarınızı evden eve taşımanın avantajları

  1. Mobilya eşyalarınızı, evden eve nakliyat firmaları arasında yer alan Burak Nakliyat tarafından teslim edilir edilmez süreç başlıyor olacaktır. Bazı eşyalar muhtemelen profesyoneller tarafından yeniden toplanması gerekecek, onları taşıdıktan hemen sonra kurmaya ve kullanmaya hazır hale getireceksiniz. Her şeyin hazır olacaktır. Mağduriyet yaşamamış olacaksınız.
  2. Alıştığınız mobilya eşyalarınızı evinizde tutmaya devam edeceksiniz, böylece yeni evinizde alışmış olduğunuz ve rahat bir yaşam alanı yaratacaksınız. İyi bildiğiniz eşyalar ve nesneler ile çevrili olmak, yeni evi veya daireyi ev gibi hissettirme sürecini hızlandıracaktır.
  3. Yüksek kaliteli olduğunu bildiğiniz mobilya eşyalarının sağlam ve saygın bir üretici tarafından üretilmiş dayanıklı ürünler olabilir. Hiçbir şekilde yepyeni mobilyalar satın almak, yenisinin zaten sahip olduğunuzdan daha iyi olacağı anlamına gelmez.
  4. Kendi mobilyalarınızı taşımak, özellikle de şehir içi nakliyat için bir mesafe katettiğinizde, yeni bir mobilya almaktan daha ucuz olabilir.

Mobilyalarınızı evden eve taşımanın dezavantajları

  1. Büyük mobilya eşyalarını yakında eski evinizden nakliyat aracına götürülmek üzere sökmek, paketlemek ve taşımak için bolca zaman kaybedeceksiniz ve daha sonra bunları kamyondan boşaltmak, yeni yerin içine almak, ambalajından çıkarmak ve koymak onları tekrar bir araya getirir. Tabii ki, tüm bunları sizin için yapacak nakliyat firmasına ödeme yapabilirsiniz. Eşyaların çokluğu maliyeti arttırabilir.
  2. Taşınma sürecinde mobilya eşyalarınızı korumak için gerekli paketleme malzemelerini almak için daha fazla para ödemeniz gerekecektir.
  3. Daha büyük ve daha ağır mobilya eşyalarını sökmeniz gerekecek ve bunu nasıl güvenli bir şekilde yapacağınızı bilmiyorsanız, sizin için bunu yapmak için mobilya ustalarına ödeme yapmanız gerekebilir.
  4. Adana şehir içi nakliyat sürecinde herhangi bir mobilya eşyasını taşırken daha yüksek nakliye masrafları ödemeniz gerekecektir. Şehirler arası nakliyatta, yeni mobilya satın almaktan daha fazla ödeyeceğiniz anlamına gelebilir.
  5. Ev eşyası sırasında bazı mobilya eşyalarınıza kalıcı zarar verme riskiyle karşı karşıya kalacaksınız, böylece daha fazla sorun yaşayabilir, eşyanın tamiri ile uğraşabilirsiniz.
  6. Eski mobilya eşyalarınızı satma fırsatınız olacak, böylece evden eve nakliyat sonrasında yeni mobilyalar satın almak için bir miktar para kazanmış olacaksınız.
26 Mart 2020
694 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?