Nakliyat Sürecinde Süper 10 Paketleme Önerisi

Nakliyat Sürecinde Süper 10 Paketleme Önerisi

Evinizi bir hamle için paketliyorsanız, kendinizi süper hissedeceğinizi biliyorsunuz. Ancak evden eve nakliyatın her iki ucunda da eski yerinizdeki paketleme sırasında ve yeni yerinizdeki ambalajı açarken zaman ve stresi azaltabilecek ip uçları var. Evden eve nakliyat sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olacak 10 paketleme ip ucu:

  • İlk gecenizde ihtiyaç duyacağınız temel malzemeleri yeni evinizde (tuvalet kağıdı, kağıt havlular, kağıt tabaklar ve plastik mutfak eşyaları, atıştırmalıklar, kahve ve cezve, banyo havluları, çarşaflar ve temizlik malzemeleri) şeffaf bir plastik kutuda ayrı ayrı paketleyin. Ayrıca, arabada yanınıza almak için kişisel bir gece çantası (kıyafet, dizüstü bilgisayar ve tuvalet malzemeleri) paketleyin. Bunları paketlediğiniz son koli olarak hazırlayın, böylece onları hemen bulabilirsiniz.
  • Önemli belgeleri (örn. kimlik kartınız, kredi kartınız, yeni evinizle alakalı evraklar) ve mücevher gibi kişisel ve değerli eşyalarınızı, nakliyecilerin kamyona yüklemesini sağlamak yerine yanınıza alabilirsiniz. Evden eve nakliyat hizmeti veren Burak Nakliyatın profesyonel ekibi bu eşyaları sizin için güvenli bir şekilde taşıyabilse de, evden eve nakliyatta öngörülemeyen gecikmelerle karşılaşırsa olası stresten kaçınmak için bunları yanınızda taşımak en iyisidir.
  • Zamandan ve işçilikten tasarruf etmek için, mümkün olan her şeyi hazırlayın. Örneğin, çorap çekmecenizi çıkarın ve çorapları çıkarıp bir kutuya paketlemek yerine plastik streç veya poşet ile kapatın.
  • Hangi odaya ait olduklarını belirten kutulara ayrıntılı etiketler yazın (mutfak, banyo, yatak odası, yemek odası vb.) Ve kutular taşındıktan sonra görülebilmeleri için üst tarafa ve yan tarafa etiketler yazın.
  • Ses sisteminizi veya teknolojik aletleri tekrar kurmak için uğraşmak yerine elektronik cihazlarınıza nasıl bağlandığını hatırlamak için fotoğraf çekin.
  • Görselliğe önem veren birisi misiniz? Kutularınızı bir bakışta odaya göre düzenlemek için farklı renkli bant kullanın.
  • Örneğin bıçağı tekrar bulmak için asla asla her kutuya bakmayın veya “mutfak” etiketli beş farklı kutuya bakmayın. Her kutuyu bir numara ile etiketleyin ve bir not defterindeki, telefonunuzdaki veya bir Google Dokümanındaki her numaraya karşılık gelen kutuda paketlenmiş tüm öğelerin bir listesini yapın.
  • Kutuları odaların içlerinde de kategorilere ayırın. Mutfak kırılacak veya kırılmayacak. Mutfak-1 bunlar tabaklar için olabilir. Çekmecedeki eşyalar için mutfak-çekmece gibi etiketler oluşturabilirsiniz.
  • Bütün eşyaları bir kutuya koymaya çalışmayın. Ebatlarına göre hesaplamalar yaparak, ideal kutuları tercih edin ve kutuların koyduğunuz eşyaların ağırlığını kaldırabileceğine emin olun.
  • Kapaklı eşyaların kapağı çıkararak, ağzının üzerine plastik sargı veya plastik bir torba geçirin ve kapağı kaptın böylelikle sıvıların sızmasını önleyin.
08 Mayıs 2020
1.002 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?