Taşınırken İlk Paketlemeniz Gerekenler

Taşınırken İlk Paketlemeniz Gerekenler

Taşınma kararını verdikten sonra, evden eve nakliyat için toplamanız gereken tüm eşyalarınızı dikkate alan organize bir plan hazırlamak önemlidir. Eşyaları evinizde paketlemek, son dakikaya kadar beklememeniz gereken bir şeydir. Erken planlayın ve erken paketlemeye başlayın. İlk olarak, ihtiyacınız olan tüm tipik taşıma ve paketleme malzemelerine sahip olduğunuzdan emin olun. Kutular, bant, kabarcık sargı, makas gibi koruma malzemeleri gazete, battaniye gibi malzemeler iyi bir başlangıçtır.

Planlamaya başladığınızda düşünülmesi gereken ilk şeylerden biri: evden eve nakliyat sürecinde ilk önce ne paketleneceğidir. Bu plana taşınırken ilk önce hangi odayı paketleyeceğinize başlayabilirsiniz. Evinizin bir eşyasını yaparak başlayın. Taşımak istediğiniz tüm eşyaları not edin ve yeni evinizde ihtiyacınız olmayan şeylerden kurtulmak için bu zamanı ayırın. Bu eşyaları atabilir, bağışlayabilir veya letgo gibi uygulamalar üzerinden satabilirsiniz. Bu bilgileri kolayca yazabilir veya bir plan sayfası oluşturabilir ve ince giysi, çarşaf, havlu, oyuncak ve daha fazlası gibi tüm kategorileri listeleyebilirsiniz. Evinizde paketlemeniz gereken eşyalarla ilgili tüm listeyi hazırladıktan sonra şimdi en öncelikli nereden başlamanız gerektiğine bakalım.

Toplanacak İlk Eşyalar
Paketleme planınızı kaldırmış olduğunuz kiler, dolap veya yatak altındaki eşyalar. Bu eşyalarınızı paketlediğinizden emin olun. Bu eşyalarla ilgili güzel olan şey, çoğunun muhtemelen bir çeşit kutu veya kolide olması. Hepsini dışarı çıkarın, götürmeyeceğiniz her şeyden kurtulun ve evden eve nakliyat sürecinde kulllanacağınız koli veya kutularınıza sığabilecek kadar güvenli bir şekilde koyun. Taşınırken ne paketleyeceğinize bakarken, bu şekilde saklanan öğeleri unutmayın.

Bir sonraki sezonluk kıyafetlerinizi paketleyin ve işaret koyun bunlar taşındıktan sonra size hemen lazım olmayacak şeylerdir.

Birçok evde her zaman kullanılmayan eşyalar bulunur. Güzel vazolar buna harika bir örnek. Bunun gibi kırılgan ürünler önce paketlenmelidir, çünkü bunların özenle ele alındığından emin olmak istersiniz. Kutunun üzerinde “kırılgan” işaretini açıkça işaretleyin ve kabarcık sargısı veya gazete, kağıt veya battaniye tarzı bir malzeme ile paketleyin.

Evden eve nakliyatı planlarken düşünmeniz gereken çok şey var. Evden eve nakliyat halindeyken ne paketlenecek, ilk önce ne paketlenecek, ilk önce hangi odaya paketlenecek ve evden eve nakliyat süreci devam ederken bu size stres oluşturabilir. Biraz sabırlı olun, beceri ve planlama ile hareketiniz stresli değil heyecan verici olacaktır!

08 Mayıs 2020
1.613 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?