Korona virüs sürecinde taşınmayı düşünüyorsanız ne yapmalısınız?

Korona virüs sürecinde taşınmayı düşünüyorsanız ne yapmalısınız?

Koronavirüs(Covid-19) salgını önemsenecek bir salgın türüdür ve ülkemiz bu salgın ile ciddi bir mücadele vermektedir.. Bilgi her gün değişiyor ve hepimizin kendimizi ve birbirimizi nasıl koruyacağımızla ilgili soruları var.

COVID-19 salgını sırasında bir evden eve nakliyat planlıyorsanız veya profesyonel evden eve nakliyat firması/şirketinden bir taşınma tarihi aldıysanız, güvenli bir taşınma için bazı ek eylemleri düşünmek isteyebilirsiniz. Aşağıda, taşıma işlemine yardımcı olmak için tasarlanmış bazı pratik ipuçları verilmiştir.

1) Evden eve nakliyat etmeden önce
Evden eve nakliyat şirketinizi dikkatlice seçin ve sorular sorun

Profesyonel evden eve nakliyat şirketinize COVID-19 salgını sırasında güvenli bir taşınma deneyimi sağlamak için ne gibi önlemler aldıklarını sorun. Çoğu profesyonel nakliyat firması sizin ve eşyalarınızın güvenliğini her hareket sırasında kritik önemde olduğunu bilir. Ancak, güvenliğiniz ve sağlığınız söz konusu olduğunda, seçtiğiniz hareketli şirketin şu anda önemli bir uyanıklık göstermesi zorunludur. Evden eve nakliyat firması araştırırken başlamanıza yardımcı olacak birkaç soru aşağıda verilmiştir:

  • Ekibinizi ve eşyaları korumak için ne gibi önlemler alıyorsunuz?
  • Taşımam sırasında hangi önlemleri almamı önerirsiniz?
  • Ekibinizden birine veya daha önce çalıştığınız müşteriye COVID-19 teşhisi konulduğu tespit edilirse ne yapacaksınız?

Telefon veya online yöntemler ile evden eve nakliyat teklifi alın.
Şahsen temastan kaçınmak, COVID-19’un yayılmasını sınırlamak için önemli bir adımdır. Telefonunuzla görüşmek veya görüntülü sohbeti kullanarak evinizde yürümenizi sağlayan geleneksel yüz yüze görüşme yapar gibi eşyaları veya evin planını aktarabilirsiniz.

Evden eve nakliyat sürecini yeniden planlanmasını dile getirebilirsiniz
Eğer erteleme imkanınız var ise taşınma teklifinizi aldığınızda, taşınmanızı iptal etmeniz gerektiğinde geri ödeme ve/veya para yatırma politikaları hakkında bilgi almak isteyebilirsiniz. En profesyonel evden eve nakliyat şirketleri, benzeri görülmemiş koşulları dikkate alacak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için çalışacaktır. Son olarak, taşıma işleminizi iptal etmeye/yeniden planlamaya karar vermeniz durumunda kiminle iletişime geçeceğinizi bildiğinizden ve doğru telefon numaralarına sahip olduğunuzdan emin olun.

Temizleyin ve dezenfekte edin
Temizleme görevlerinize yardımcı olması için profesyonel temizlik firmalarından hizmet almak mükemmel bir zaman tasarrufu seçeneği olabilir. Bununla birlikte, COVID-19’u çevreleyen mevcut kısıtlamalar ve güvenlik yönergeleri göz önüne alındığında, evinize gelmesi için bir temizlik ekibi kiralamanız önerilmez. Şu anda, en güvenli seçenek evi kendiniz temizlemenizdir.

Sık dokunan yüzeylerin rutin temizliğini uygulayın(masalar, kapı kolları, metaller eşyalar, tuvalet iç kısmı, musluklar, lavabolar ve elektronik aletler)

2) Taşınma sırasında

  • El sıkışması değil, bir gülümseme ile karşılayın.
  • Sosyal mesafe kurulına uygun nakliyat firması ekibine hane haklınızı belirli mesafede tutmaya özen gösterin.
  • Ellerinizi yıkayın

Virüsün yayılmasını azaltmak için Sağlık bakanlığı tarafından önerilen protokolü uygulayın.
Bu öneriler aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir: yüze dokunmaktan kaçınmak, yiyecek paylaşımını sınırlamak, düzenli el yıkama hatırlatıcılarını planlamak ve yüzeyleri düzenli olarak dezenfekte etmek için maske takmak.

Taşınma öncesinde veya sırasında herhangi bir noktada, virüse maruz kaldığınızdan veya semptomlarınız olduğundan şüpheleniyorsanız, ne yapacağınızı belirlemek için nakliyat firmasına başvurun.

3) Evden eve nakliyat sonrasında yani taşındıktan sonra
Yeni eviniz sizden önce birisi tarafından kullanılıyor ise dezenfekte edilmesini öneriyoruz.

Eşyalarınızı paketinden çıkarırken temizlemeye ve dezenfekte etmeye ek olarak, tüm ambalaj malzemelerini uygun şekilde attığınızdan emin olun.

Aklınıza takılan soruları bizimle paylaşabilirsiniz.

Adana Evden Eve Burak Nakliyat Olarak

Adana evden eve taşıma firmaları arıyor olabilirsiniz Adana Evden eve burak nakliyat adana şehir içi(seyhan evden eve nakliyat, çukurova evden eve nakliyat, yüreğir evden eve nakliyat, sarıçam evden eve nakliyat, ceyhan evden eve nakliyat) ve ülke geneli şehirler arası nakliyat hizmeti sunar. Evden eve nakliyat hizmetinin yanında ofis taşımacılığı hizmeti de sunulmaktadır. Evden eve nakliyat fiyatları ne kadar diye araştırma sürecinde olabilirsiniz. Evden eve nakliyat fiyatları için bizimle iletişime geçebilir evden eve nakliyat fiyatları adana’ya özgü teklif alabilirsiniz. Evden eve nakliyat en uygun fiyat politikası ile en iyi hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Evden eve nakliyat herşey dahil hizmet siz değerli müşterilerimiz için sunuyoruz talebinize göre evden eve nakliyat herşey dahil fiyatlarını siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Apartman ve bina müsaitlik durumuna göre taşımacılık hizmetinde Evden eve nakliyat asansörlü hizmetimizden faydanabilirsiniz. Sürecin başından sonuna kadar siz değerli müşterilerimizin yanındayız. Evden eve nakliyatta nelere dikkat edilmeli gibi çok kritik noktalarda size püf noktalar paylaşmaktayız.

11 Haziran 2020
756 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?